Słowniki online, translator online, sennik, horoskop, dowcipy, wyniki lotka, historia Polski na mapach
Google Szukaj tekstu

Słowniki online: angielski, białoruski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, esperancki, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, holenderski, indonezyjski, islandzki, łaciński, łotewski, niemiecki, norweski, portugalski, rumuński, słowacki, szwedzki, ukraiński, węgierski, włoski, muzyczny-angielski-polski Translator tekstu online Polskie synonimy Angielskie synonimy Rozrywka: Darmowe gry online Kreskówki animowane, filmiki Oglądaj TV online Humor, dowcipy Dla Ciebie: Horoskop Sennik Bramka SMS Dzwonki Tapety Biznes: Kursy walut NBP Kalkulator walutowy Notowania giełdowe Fundusze Forex 24h na żywo Informacje: Wyniki Losowań Lotto Pogoda Wiadomości Inne: Kodeki do filmów Wiersze znanych poetów Opisy GG Partnerzy Historia Polski na mapach Fotky.pl: Fotky.pl randki online Ranking najładniejszych dziewczyn Forum randkowe Fotky.pl


Horoskop, horoskop dzienny, horoskop roczny, horoskop zodiakalny, horoskop egipski, horoskop erotyczny, horoskop Majów, horoskop apolliński, horoskop starogermański, horoskop chiński, Jakim jesteś szefem

Horoskop Zodiakalny:

Horoskop Apolliński:

Horoskop Egipski:

Horoskop Majów:

Horoskop Starogermański:

Horoskop Cygański:

Jakim jesteś szefem?:

Horoskopy dzienne:Czym jest horoskop?

Horoskop (z greki widok godzin) ma różne znaczenia:

* opis i przepowiednia astrologiczna sporządzona na podstawie układu ciał niebieskich w danej chwili w odniesieniu do określonego miejsca na kuli ziemskiej.
* schemat (określany również jako kosmogram) przedstawiający dla określonego momentu i miejsca położenie Słońca, Księżyca i planet w znakach Zodiaku oraz położenie tego ostatniego względem horyzontu w rozpatrywanym miejsca.
* przepowiednia związana z położeniem Słońca w znaku Zodiaku w dniu urodzin, czyli przepowiednie wynikające z daty urodzenia.

Jak wiadomo wszystko co widzimy na niebie jest w ustawicznym ruchu (gwiazdy tak zwane stałe również), a więc horoskop jest związany z określonym momentem i z miejscem gdzie rozpatrywane zdarzenie miało miejsce, na przykład kiedy i gdzie ktoś się urodził, albo kiedy i gdzie będzie podjęta jakaś decyzja lub będzie rozpoczęte jakieś działanie.

Są horoskopy ogólne, tak zwane gazetowe, które dotyczą grup osób uszeregowanych według daty urodzenia, związanej z określonym znakiem Zodiaku. Siłą rzeczy wypowiedzi tam zamieszczone są na tyle ogólnikowe, że zainteresowane osoby przyjmują je zwykle jako odnoszące się do nich.

Indywidualny horoskop astrologiczny jest sporządzany według układu Słońca, Księżyca i planet na dzień i godzinę urodzenia, rozpatrywanego w odniesieniu do miejsca urodzenia. Analogiczne horoskopy sporządza się w odniesieniu do zamierzonych zdarzeń lub podjęcia decyzji.
Na podstawie tablic astronomicznych (w układzie stosowanym w astrologii) określa się położenie Słońca, Księżyca i planet w momencie urodzenia w odniesieniu do miejsca urodzenia.

W związku z obiegiem planet wokół Słońca, praktycznie biorąc, dla każdego człowieka (i każdego zdarzenia) układ Słońca, Księżyca i planet na sferze niebieskiej wygląda inaczej.

Doktryna astrologiczna głosi, że obraz nieba, obiegi Słońca, Księżyca, planet i gwiazd są powiązane z sytuacją na Ziemi, z losem ludzi, narodów i państw. Pozycje tych ciał niebieskich na sferze niebieskiej tworzą w każdej chwili odmienną konfigurację, a obliczone dla momentu i miejsca urodzenia człowieka, przedstawiają jego indywidualny kosmogram urodzeniowy.

Astrologia zakłada, że kosmogram indywidualny jest odzwierciedleniem usposobienia człowieka, jego charakteru, a może nawet w ograniczonym zakresie jego osobowości, a więc horoskop sporządzony na podstawie takiego kosmogramu określa kierunek życia, skłonności i pragnienia człowieka.

Zagadnienie dzieci urodzonych prawie jednocześnie w tej samej miejscowości jest poważnym problemem dla astrologów (tzw. bliźnęta astrologiczne). [Edytuj]

Elementy horoskopu:

1. Znaki Zodiaku dominujące w momencie urodzenia, czyli te, w których znajdowało się Słońce, Księżyc (szczególnie ważny dla kobiet), oraz znak ascendentu, czyli znak wschodzący.
2. Położenie planet w znakach Zodiaku określa charakter i skłonności człowieka, oraz jego los nieunikniony.
3. Położenie Slońca, Księżyca i planet względem siebie, określane jako aspekty pomyślne albo niekorzystne, powodujące napięcia i konflikty w życiu człowieka.

Przykład: horoskop Johna Lennona, członka zespołu Beatlesów.

John Lennon, znany muzyk lat sześćdziesiątych XX wieku, urodził się 9 października 1940 roku w Liverpoolu o godz. 7:00 rano (czas letni). (Źródło danych H. Davies)

Ponieważ w momencie urodzenia Słońce i ascendent leżały w aktywnym znaku Wagi, a większość planet znajdowała się nad horyzontem, to można powiedzieć, że John Lennon był raczej ekstrawertykiem, niż introwertykiem. Ascendent jest to punkt, który był na wschodzie w momencie urodzenia, w tym przypadku właśnie wschodził znak Wagi.

Jednak obok chybotliwej Wagi widzimy w horoskopie silnie obsadzone znaki żywiołu Ziemi, a więc w znakach Byka, Panny i Koziorożca jest Księżyc i pięć planet, a jednocześnie najważniejsze elementy horoskopu: Słońce, Ascendent i Księżyc oraz Mars są w znakach kardynalnych (Waga i Koziorożec). Z tego wynika, że aktywność Johna Lennona przejawiała się jako intelektualne inicjonowanie ambitnych działań w sferze praktycznej, materialnej. Jak widzimy cała siła życiowa Słońca była skierowana na intelektualne potwierdzenie własnego Ja wobec społeczeństwa przy pomocy wspólnoty grupowej.

Natomiast Księżyc w Koziorożcu w tym przypadku określa roztropne postępowanie oraz uczuciową więź z rodziną, matką i żoną.

Z układu horoskopu wynika życie nacechowane sprzecznościami, a mianowicie kariera jest odbierana uczuciowo, gdzie potrzebna jest chłodna kalkulacja, również w stosunkach partnerskich chciałby dominować, tu przydałoby się więcej wyrozumiałości dla innych.

Nieuświadamiane dążenia i pragnienia są realizowane dzięki unikalnym, ekscentrycznym pomysłom przy umiejętnym wykorzystaniu intuicji.

J.L. przejawiał umiejętność adaptacji i zdolność wpływania na ludzi. Jego działania były nakierowane na sferę materialną, posiadanie własnego majątku. Dążenie do posiadania przejawiało się w sferze cudzych dóbr i seksu.

Sposób rozegrania takiego życia można poznać z konfiguracji planet w momencie urodzenia. Centralne znaczenie, w tym przypadku, ma Wenus. Jej położenie w tym horoskopie oznacza działalność artystyczną, również literackie układanie tekstów piosenek. Działalność artystyczna i miłość są podporządkowane sprawom majątkowym.

Wewnętrzna dysharmonia horoskopu zapowiada gwałtowne zmiany w życiu.

Zapowiedź dostosowania się do sytuacji społecznej, co przyczynia się do uzyskania popularności. Inwencja w zdobywaniu olbrzymiego majątku mogła mieć dla J.L. fatalne skutki.

Geniuszem horoskopu jest Wenus, która symbolizuje człowieka w jego zetknięciu się ze światem i ludźmi, jest to jego maska piosenkarza, kompozytora, autora tekstów i człowieka majętnego.

Główną dziedziną zainteresowania J.L. było posiadanie, a swe dążenia mógł zrealizować tylko jako artysta działając w zespole. Z horoskopu nie wynika, że musiał być muzykiem o światowej sławie, co było uwarunkowane jego sytuacją życiową i aktualnym wtedy zapotrzebowaniem społecznym.

W horoskopie J.L. jako najważniejsze znaki można uznać Wagę, Byka i Koziorożca. Rozważny i rozsądny sposób działania zmierzającego do pomnażania majątku własnego i partnerów. Jednak rozwój osobowości pełen załamań i nagłych wypadków.

Ludzie urodzeni krótko przed wschodem Słońca (tak jak J.L.) mają silne poczucie własnego Ja.

Nieuświadomione dążenie do stworzenia własnego gniazda.

Ambitny, żądny sukcesu i uznania, potrafi na to zapracować jako partner w imprezach artystycznych dla siebie niezbędnych, lecz przerastających możliwości jednego człowieka. Niepewny swej pozycji w zespole za wszelką cenę pragnie sprostać wymaganiom grupy.

J.L. odczuwa rozkosz z gromadzenia i posiadania majątku własnego i cudzego. Działania te są metodyczne i konstruktywne. Kłopoty związane z grupowym zdobywaniem majątku i nadużywaniem zaufania dla własnej korzyści.

Myślenie intuicyjne oraz zimna, komputerowa kalkulacja związana z podejrzliwością. Nie dowierzał doradcom finansowym, sam prowadził wraz z żoną własne interesy.

J.L. potrafił wyczuć atmosferę środowiska, co wykorzystywał w przenikliwy sposób przy wprowadzaniu i urzeczywistnianiu nowości muzycznych. Zespół, którego był członkiem, wprowadził nowy styl muzyki młodzieżowej.

Rodzina zawsze stanowiła punkt oparcia w życiu. J.L. był pod silnym wpływem rodziców, zwłaszcza matki i następnie kolegów i żony. Oni uwalniali go od trudu podejmowania decyzji. Jednak J.L. uważał, że jest niezależny od żony.

J.L. przywiązywał dużą wagę do opinii środowiska, jednak przejawiał protekcjonalną chęć dominowania nad kolegami.

W wieku 40 lat John Lennon został zastrzelony w wyniku niepomyślnego zbiegu wypadków.

Tego rodzaju horoskopy, sporządzane dla celów poglądowych, przeważnie są dopasowane do znanego życiorysu. Natomiast na weryfikację horoskopu zawierającego zapowiedź jakichś zdarzeń lub realizację uzdolnień, na przykład dziecka, trzeba odczekać czasami kilka lat.

Stawianie horoskopów władcom, od czasów starożytnych, należało do obowiązków astrologów pełniących faktycznie rolę doradców. Dopiero w starożytnym Rzymie chaldejczycy stawiali horoskopy również ludziom z niższych warstw społecznych, naturalnie za skromną opłatą, toteż wypowiedzi były krótkie i lapidarne na przykład:

* dziecko będzie żyło w biedzie, uciśnieniu, bez nadziei na sukces, będzie nieszczęśliwe, będzie sierotą lub półsierotą, żebrakiem lub włóczęgą,
* twoja matka była niewolnicą, służącą, nierządnicą, kobietą z obcego kraju, * zginiesz gwałtowną śmiercią przez spalenie, utonięcie, egzekucję z torturami, przez powieszenie, albo na krzyżu, od dzikich zwierząt,
* dziecko będzie bogate, wytworne, powiększy majątek otrzymany od rodziców.

Stawianie horoskopów indywidualnych było i jest praktykowane również w czasach współczesnych. Na przykład znany polski astrolog Franciszek Prengel zamieszczał w Polskim Kalendarzu Astrologicznym wydawanym w latach trzydziestych XX wieku przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne w Bydgoszczy horoskopy znanych osobistości. Jesienią 1939 roku został zamordowany przez hitlerowców za to, że zamieścił tam niezbyt pomyślny horoskop Adolfa Hitlera.

Także obecnie sporządzaniem indywidualnych horoskopów zajmują się profesjonalni astrologowie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. www.seda.pl
Reklama w serwisie www.arbomedia.pl
Kontakt z serwisem poprzez e-mail: seda.pl

Seda - Strona główna | Teorie Spiskowe | Randki-fotki-zapoznaj | Turystyka-wycieczki | Paznokcie i kosmetyka | Strefa duchowa | Najtańsze wycieczki | Słowniki i translatory | Tłumacz tekstów online | Słownik synonimów | Słownik synonimów angielskich | Słownik muzyczny polsko-angielski | Słownik muzyczny angielsko-polski | Słownik hiszpańsko polski | Słownik polsko hiszpański | Słownik francusko polski | Słownik włosko polski | Słownik angielsko polski |